KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 12713029
nr 1271 3029
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 3 st, Stockholm. Repslagargatan, Gamla Kungsholmsbron, Värdshuset Eken, ca 14x24 cm. Signerad
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
måndag 26 augusti 2019
kl 19:46:08
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
26 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström